Rynek samochodów elektrycznych

newsletter22102017_v3

W ubiegłym roku w Polsce zarejestrowano 556 aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in, co oznacza 65-proc. wzrost rok do roku. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w 2016 roku Polacy zarejestrowali 10,4 tys. samochodów z napędami alternatywnymi (wzrost o 76 proc. r/r).

 

Udział samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in w polskim rynku wciąż jest znikomy i oscyluje wokół 0,1 proc. Dużo lepiej wygląda sytuacja na rynku europejskim. Według European Automobile Manufacturers Association (ACEA) w zeszłym roku na terenie Unii Europejskiej zarejestrowano ponad 155 tys. takich pojazdów, a wzrost rok do roku sięgnął blisko 5 proc.

 

W Polsce jest 305 punktów ładowania, z czego najwięcej w Warszawie. Jednak do 2020 r. ma powstać już 400 szybkich punktów ładowania samochodów elektrycznych i 6 tys. publicznych punktów ładowania o normalnej mocy.

 

Rozwój elektromobilności jest jednym z głównych założeń przyjętej w lutym rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Plan zakłada, że do 2025 roku po polskich drogach ma jeździć nawet milion pojazdów elektrycznych, które będą w sumie zużywać około 4 TWh energii rocznie.

 

Bioenergetyka będzie jednym z kluczowych tematów V Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki.

Zarejestruj się już dziś, aby dowiedzieć się więcej.