AGENDA off

PROGRAM – 24.09.2018

09:00 – 19:00 Rejestracja / Ekspozycja stanowisk wystawienniczych

11:00 – 11:45 Sesja Otwierająca – Sala Europejska

Moderator: Maciej Kautz, dziennikarz telewizyjny i radiowy

  • Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii
  • Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Waldemar Kütt, Dyrektor, Dyrektoriat ds. Biogospodarki, Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji, KomisjEuropejska: Europejska strategia biogospodarki

11:45 – 13:00 Sesja Plenarna – Sala Europejska

Moderator: Maciej Kautz, dziennikarz telewizyjny i radiowy

  • Jerzy Buzek, Przewodniczący, Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE), Parlament Europejski: BIOGOSPODARKA W UNII EUROPEJSKIEJ
  • Markku Markkula, Pierwszy Wiceprzewodniczący Komitetu Regionów
  • Christian Patermann, Ekspert międzynarodowy: BIOGOSPODARKA CYRKULARNA
  • Philippe Mengal, Dyrektor Wykonawczy Bio Based Industry
  • Andrzej Siemaszko, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego: BIOGOSPODARKA W POLSCE

13:00 – 14:00 Networking & lunch

14:00 – 16:00 Sesje Równoległe – Część I

SESJA A1 – Sala Angielska


Podstawowe założenia projektu Expo Horticultural 2024 w Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

SESJA B1 – Sala Belgijska


HOMO VITALIS w natarciu – prawdziwa rewolucja nadchodzi

Polska Witalna

SESJA C1 – Sala Cypryjska


Współpraca międzynarodowa i edukacja w zakresie biogospodarki

Politechnika Łódzka

SESJA E1 – Sala Estońska


Klaster Biogospodarki (BIO) NETWORKING

Polska Platforma Technologiczna Biogospodarki

SESJA F1 – Sala Francuska


Forum Antysmogowe: Jak skutecznie walczyć ze smogiem?

Uniwersytet Łódzki

 

SESJA G1 – Sala Grecka


Co możemy zmienić: rola biorafinerii w rozwoju biogospodarki cyrkularnej

Pro-Akademia Centrum Badań i Innowacji

SESJA H1 – Sala Holenderska


DIGITALIZACJA DROGĄ DO GOZ. Gotowi na rewolucję w ochronie zasobów.

SUEZ POLSKA SP. Z O.O.

16:00 – 16:30 Networking & przerwa kawowa

16:30 – 18:30 Sesje Równoległe – Część II

SESJA B2 – Sala Belgijska


xHarbour – nowoczesne technologie – przegląd startupów, Industry 40 i Circular economy

GREEn HUB

SESJA C2 – Sala Cypryjska


Żywność wysokiej jakości w erze biotechnologii

Politechnika Łódzka

SESJA ES2 – Sala Estońska


Forum bioregionów – wizja rozwoju bioregionów w biogospodarce

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

SESJA EU2 – Sala Europejska


Gmina na szóstkę

Polska Press, Dziennik Łódzki

SESJA F2 – Sala Francuska


Forum Antysmogowe: przegląd technologii, dobre praktyki

Pro-Akademia Centrum Badań i Innowacji

SESJA G2 – Sala Grecka


Ekohydrologia – rozwiązania bliskie naturze dla biogospodarki i ekonomii cyrkularnej

ERCE

18:30 – 19:00 Networking & przerwa kawowa

19:00 – 22:00 Uroczysta gala wieczorna

  • Ceremonia przyjęcia nowych członków Forum Bioregionów Europy Środkowej i Wschodniej
  • Ceremonia wręczenia nagród dla laureatów konkursu dla samorządów Województwa Łódzkiego – „Najlepsza Biogmina Województwa Łódzkiego”

LogaUEEFRR