KONKURS

To już II edycja Konkursu „Najlepsza Biogmina Województwa Łódzkiego”.

Organizatorem konkursu jest Województwo Łódzkie – Departament ds. Przedsiębiorczości wraz z Partnerem Głównym POLSKA PRESS Sp. z o.o.

Uczestnikami Konkursu są gminy z województwa łódzkiego, których prężna działalność lokalna jest godna zauważenia, zaprezentowania i docenienia.

Celem konkursu jest promocja Województwa Łódzkiego poprzez wyróżnienie gmin, które z sukcesem wdrażają strategię gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), zrównoważonych i harmonijnie wspierających środowisko naturalne, wspierających rozwój lokalnego przemysłu wykorzystującego zasoby biomasy, a także stanowiących wzór dla innych gmin. Celem przedsięwzięcia jest budowanie, umacnianie i promocja pozytywnego wizerunku gmin, pokazanie ich zaangażowania w tworzenie pozytywnych warunków rozwoju i życia mieszkańców oraz dbałości o środowisko.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowaliśmy są do 31 sierpnia 2018 roku.

Laureatów Konkursu poznamy w trzech kategoriach:

  • gmina wiejska;
  • gmina miejsko-wiejska oraz gmina miejska do 100 000 mieszkańców;
  • Najlepsza BIOGMINA Województwa Łódzkiego- nagroda internautów. Głosowanie trwa do 24 września do godz. 15. Nie czekaj ! Zagłosuj na Najlepszą Biogminę! https://bioeconomy.lodzkie.pl/biogmina/

Finał Konkursu odbędzie się 24 września 2018 roku podczas uroczystej Gali VI Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki.