Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu

newsletter21102017_v1

W dniach 6-17 listopada w Bonn (Niemcy), a więc w tygodniu poprzedzającym V Międzynarodowy Kongres Biogospodarki, odbędzie się 22 sesja Konferencji Klimatycznej ONZ, zwanej COP. Jest ona najważniejszym organem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Celem Konwencji, podpisanej w 1992 r. podczas Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro, jest ochrona klimatu i redukcja emisji gazów cieplarnianych na świecie. Coroczna Konferencja COP ma na celu przegląd realizacji postanowień Konwencji i negocjacje wspólnej polityki związanej z ochroną środowiska – wynikiem Konferencji w 1997 roku był protokół z Kioto, a później w 2015 roku, porozumienie paryskie. Więcej informacji na temat tegorocznej Konferencji w Bonn znajduje się pod adresem:
http://newsroom.unfccc.int/cop-23-bonn/

 

Warty podkreślenia jest fakt, że COP24, czyli dwudziesta czwarta edycja Konferencji, odbędzie się w Polsce. Oznacza to, że w przyszłym roku będziemy gościć uczestników największego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej.Do tej pory nasz kraj dwukrotnie był organizatorem szczytu klimatycznego ONZ, w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie.

 

Temat zmian klimatycznych zostanie poruszony również podczas Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki – zarejestruj się dzisiaj!